Anektowany przez Rosję Krym wciąż ma problemy z łącznością i systemem bankowym. Restrykcje ze strony Ukrainy i unijne sankcje, ograniczają możliwości rozwoju telekomunikacji, a także sektora bankowego. Za to, jak twierdzi Federalna Służba Migracyjna, wydano prawie 1,8 mln paszportów potwierdzających rosyjskie obywatelstwo.

Sezon turystyczny na Krymie dobiega końca. Dla wielu mieszkańców anektowanego półwyspu nie był on najlepszy. Na mniejszy, niż zwykle ruch turystyczny narzekają właściciele kwater, restauracji i sklepów z pamiątkami. -„Kiedyś widać było tłumy, bawiących się ludzi, a w tym sezonie jakoś tak spokojnie i cicho było” - opowiada jeden z mieszkańców Symferopola.

Wciąż na Krymie trudno zapłacić kartą kredytową, nawet w wysokiej klasy hotelach czy restauracjach. Większość bankomatów obsługuje tylko rosyjskie karty płatnicze. Nienajlepiej działają sieci telefonii komórkowej i Internet. Jednak większość mieszkańców anektowanego Krymu zapewnia, że zniesie te wszystkie niewygody, byleby nie doszło na półwyspie do takiej sytuacji, jak w sąsiednim Donbasie.