Do Hiszpanii dotarła akcja Polaków "Postaw się Putinowi - jedz jabłka", będąca protestem przeciwko rosyjskiemu embargu na polskie owoce. Internetowe wydania najbardziej poczytnych hiszpańskich gazet informują o toczącym się za pośrednictwem sieci społecznościowych proteście. Publikują zdjęcia i najciekawsze komentarze.

Dwie dziewczyny jedzą jabłka, a między nimi siedzi chłopak z maską Putina na twarzy i grozi palcem - zdjęcie to można obejrzeć między innymi w internetowych wydaniach dzienników El Mundo i ABC. „Zdjęcia osób i zwierząt jedzących jabłka zdominowały polskie portale społecznościowe. Polacy z humorem odpowiadają na represyjną politykę Rosji” - podsumowuje dziennikarz El Mundo. „Jedz jabłka, zrobisz na złość Putinowi” - tytułuje ABC.

„Polscy rolnicy padli ofiarą zemsty Moskwy za kary nałożone na Rosję przez Unię Europejską” - informuje autor artykułu. Dziennik El Economista przypomina zaś, że rocznie z Polski do Rosji jest eksportowanych około 800 tysięcy ton owoców. „Żeby pomóc dotkniętym embargiem rolnikom, Polacy nie tylko fotografują się z owocami, ale też proponują partiotyczne menu, którego podstawowym składnikiem byłyby jabłka” - czytamy w internetowym wydaniu gazety.