Rosja i USA jednym głosem o Ukrainie: konflikt rozwiąże tylko dyplomacja

Boeing malezyjskich linii lotniczych został zestrzelony 17 lipca nad Ukrainą EPA/ANASTASIA VLASOVA
Boeing malezyjskich linii lotniczych został zestrzelony 17 lipca nad Ukrainą EPA/ANASTASIA VLASOVAPAP / ANASTASIA VLASOVA
19 lipca 2014

Szefowie dyplomacji Rosji i USA, Siergiej Ławrow i John Kerry, zgodzili się w czasie rozmowy telefonicznej, że ich kraje powinny wspólnie wywrzeć presję na skonfliktowane strony starć we wschodniej Ukrainie.

W oświadczeniu rosyjskiego MSZ można przeczytać, że Kerry i Ławrow uzgodnili również, iż wszystkie dowody z zestrzelonego samolotu, w tym czarne skrzynki, powinny zostać udostępnione do międzynarodowego śledztwa, a ekspertom lotniczym powinno się umożliwić pracę na miejscu katastrofy.

Według komunikatu rosyjskiego MSZ, obie strony zgodziły się co do tego, że konflikt na wschodzie Ukrainy da się rozwiązać wyłącznie metodami dyplomatycznymi.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.