- Na pewno nie jesteśmy doskonali, musimy bardzo dużo zrobić, wiele pracować, żeby sytuację zmienić - przyznał Jarosław Kaczyński, po raz pierwszy odnosząc się do wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego. Prezes PiS zapewnił, że jego ugrupowanie "mniej więcej wie", co trzeba zrobić, aby było lepiej, nie chciał jednak zdradzić szczegółów.

- Żeby była demokracja, to dostęp konkurujących ze sobą sił społecznych czy politycznych do mediów i społeczeństwa musi być mniej więcej równy. Jeżeli nie jest równy, to demokracji nie ma - ocenił Jarosław Kaczyński.

- Powtarzam to nie po to, żeby się usprawiedliwiać, bo na pewno nie jesteśmy doskonali, musimy bardzo dużo zrobić, wiele pracować, żeby sytuację zmienić. Sądzę, że mniej więcej wiemy, jak to zrobić - powiedział prezes PiS, nie chcąc jednak zdradzić szczegółów.

Zgodnie z najnowszym sondażem CBOS, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w czerwcu, na partię Jarosława Kaczyńskiego głosowałoby 24 proc. wyborców, a na Platformę Obywatelską 32 proc.

Źródło: TVN24