Na Zamku Królewskim rozpoczyna się debata prezydentów z młodzieżą urodzoną 4 czerwca 1989 roku. To jeden z pierwszych elementów odbywających się dziś centralnych obchodów 25. rocznicy pierwszych po wojnie częściowo wolnych wyborów.
W debacie uczestniczą prezydenci państw Grupy Wyszehradzkiej, a także prezydent Niemiec. To spotkanie odbywa się pod hasłem "1989 - Pokolenie Wolności". Dzisiejszym obchodom towarzyszyły od rana inne wydarzenia - msza za wolność odprawiona w Archikatedrze i poranny Bieg Wolności na Polu Mokotowskim, w którym wziął udział premier Donald Tusk.
Ważnym punktem będzie przemówienie Baracka Obamy i Bronisława Komorowskiego o 11:30 na Placu Zamkowym. Ten punkt obchodów będzie otwarty dla publiczności.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu