Terrorystów działających w Doniecku i Ługańsku nie dotyczy amnestia. Tak przekonywał w Warszawie minister sprawiedliwości Ukrainy Pavlo Petrenko. Prorosyjscy separatyści zestrzelili pod Słowiańskiem helikopter. Zginęło 14 żołnierzy.

Pavlo Petrenko mówił dziennikarzom, że unikną kary tylko ci, którzy odłączą się od separatystów, złożą broń i nie mają "krwi na rękach". - Nie będzie żadnej amnestii dla terrorystów, którzy porywają i zabijają Ukraińców, oraz obywateli zagranicznych państw przebywających na naszym terenie - deklarował minister sprawiedliwości Ukrainy.

Pavlo Petrenko dodał, że jeśli Rosja przestanie finansować terrorystów działających na wschodzie Ukrainy, to rząd w Kijowie zaprowadzi tam porządek w ciągu jednego tygodnia.

Petrenko spotkał się z Markiem Biernackim szef polskiego resortu sprawiedliwości. Obaj politycy podpisali program współpracy ministerstw w latach 2014 - 2016. Pavlo Petrenko podczas pobytu w Warszawie będzie rozmawiał również z szefem CBA, Prokuratorem Generalnym i I prezes Sądu Najwyższego.