Zawiadomienie do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta w związku z wypowiedzią szefa Twojego Ruchu Janusza Palikota o księżach pedofilach złożył dziś parlamentarny zespół ds. przeciwdziałania ateizacji Polski.

"Misję Janusza Palikota przeciwko wartościom chrześcijańskim i przeciwko Kościołowi musimy zakończyć"- powiedział poseł Andrzej Jaworski na konferencji prasowej w Gdańsku. - Nie można siać nienawiści, nie można mówić, że ktoś jest przestępcą i to jeszcze popełniającym przestępstwa budzące odrazę. Ta osoba nie ma możliwości się bronić - mówił poseł Jaworski. Wyraził przekonanie, że Janusz Palikot działa w ten sposób z premedytacją i, jak dodał, najwyższy czas z tym skończyć.

Chodzi o wypowiedź, która padła 14 maja w programie TVN24. Palikot podczas dyskusji zwrócił się do Zbigniewa Ziobry: "A pan się nie widział z Hoserem, a pan się nie widział z Michalikiem, a pan się nie widział z Rydzykiem, a pan się nie widział ze Sławojem Głódziem? To są księża pedofile. Księża pedofile, którzy chronili pedofilów (...) Arcybiskup Hoser ukrywał księdza pedofila".

"Takie wypowiedzi to pomówienia i znieważenia " - uważa Małgorzata Sadurska wiceprzewodnicząca parlamentarnego zespołu do spraw przeciwdziałania ateizacji Polski. - Arcybiskupom i księżom dość trudno jest dochodzić swoich praw, dlatego występujemy w ich imieniu - dodaje posłanka PiS. - Jako katolicy, jako osoby niewstydzące się naszej wiary, w tej sprawie chcemy zareagować - mówi. Naruszony został "ważny interes społeczny. Chcemy, by prokuratura z urzędu wszczęła śledztwo przeciwko Palikotowi"- mówią członkowie zespołu do spraw przeciwdziałania ateizacji Polski.