„Conchita Wurst to symbol Europy, której ja nie chcę. To nie moja Europa. Moja Europa to Europa oparta na chrześcijańskich wartościach. Nie odpowiada mi żadna forma przebieranek” - mówi o tegorocznym zwycięzcy Eurowizji znanym też jako kobieta z brodą, Adam Hofman w Kontrwywiadzie RMF FM.

„Conchita Wurst to symbol kierunku, w którym idzie Europa. W kontekście ukraińskim widać, że Europa nie jest silna. Po Eurowizji widać, że w kontekście obyczajowym też jest coś nie tak” - mówi. „W oczach Conchity Wurst widziałem oczy Tuska”- twierdzi gość RMF FM.

„EPP, frakcja, do której w PE należy PO ma libertyńskie podejście do kwestii obyczajowych. Trzeba bronić Europę, nie pozwolić jej iść w tym kierunku. Potrzebni są ludzie, którzy odwrócą ten bieg. Potrzebny jest PiS”- wyjaśnia. Co powie dzieciom, kiedy zapytają o Conchitę Wurst? „Powiem, że to jest zaburzenie. To nie jest normalne”- tłumaczy Hofman w RMF FM.

„Potrzebujemy swojego Korwina-Mikke” - mówi o posłance Pawłowicz gość RMF FM. „Profesor Pawłowicz ma więcej zalet niż wad. Jej dorobek jest niepodważalny”- dodaje.