Zaskoczenia nie było. Nowym-starym prezesem Solidarnej Polski został Zbigniew Ziobro. Założyciel partii podczas kongresu wyborczego w Krakowie był jednym kandydatem na jej szefa. Otrzymał 332 głosy. W zjeździe brało udział 350 delegatów.

"Ten wybór to dla mnie wielkie zobowiązanie i wyzwanie" - powiedział Zbigniew Ziobro. Podziękował wszystkim, także tym, którzy głosowali przeciw jego kandydaturze i zaapelował o wspólne budowanie politycznej rodziny Solidarnej Polski. "W rodzinie, jak to w rodzinie, bywają napięcia i nieporozumienia, ale pokażmy, że można inaczej niż to się dzieje w wielkich partiach. Tam jest logika wycinania, tam jest logika niszczenia potencjalnych konkurentów. My możemy budować kulturę polityczną, która będzie polegać na szukaniu kompromisów" - mówił prezes Zbigniew Ziobro.

Podczas kongresu Solidarna Polska przedstawiła program antykorupcyjny. Zdaniem działaczy partii, należy zmienić prawo karne, usprawnić działanie prokuratury, a także nałożyć wysokie podatek na banki oraz duże firmy.

Solidarna Polska chce też zlikwidować finansowanie partii politycznych z budżetu państwa. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze miałby trafić do rodzin. Każda rodzina mogłaby liczyć na 700 złotych miesięcznego zasiłku na każde z dzieci.

Reklama