Nie tylko nowi wiceszefowie PO, ale i nowy sekretarz generalny. Został nim rzecznik rządu Paweł Graś. Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zakończyła wewnętrzny proces wyborczy.

Awans Pawła Grasia w partyjnej hierarchii oznacza, że pożegna się on z funkcją rzecznika rządu już od nowego roku. Premier Donald Tusk wyjaśnia, że na dłuższą metę obu funkcji łączyć się nie da. W nowym roku pewnie będziemy szukali rzecznika, czy rzeczniczki - powiedział szef rządu. Dodał, że pomysłami dzielił się nie będzie, ale już decyzjami.

Paweł Graś też mówi, że ciężko łączyć funkcje: sekretarza generalnego partii i rzecznika rządu. Chyba, że państwo bardzo będziecie prosić, żebym został i z państwem pracował, to wtedy weźmiemy te głosy pod uwagę - powiedział. On też nie chciał powiedzieć, kto go może zastąpić.

Pierwszą zastępczynią Donalda Tuska została marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Wiceprzewodniczącymi będą: Hanna Gronkiewicz-Waltz, Bogdan Borusewicz, Cezary Grabarczyk i Radosław Sikorski. Do zarządu weszli też: Urszula Augustyn, Jadwiga Rotnicka, Danuta Pietraszewska, Tomasz Siemoniak i Jacek Rostowski.

Reklama