Brytyjska policja otrzymała ponad 300 telefonów z informacjami po nadaniu przez telewizję BBC apelu w sprawie zaginionej 6 lat temu Madeleine McCann. 3-letnia dziewczynka zniknęła z hotelowego apartamentu w Portugalii w maju 2007 roku, kiedy jej rodzice poszli do pobliskiej restauracji na kolację. Po roku portugalska policja zamknęła sprawę, ale śledztwo wznowił Scotland Yard.

"Popatrzyłam na łóżko Madeleine i zdałam sobie sprawę, że jej w nim nie ma..." - mówiła matka Madeleine, Kate McCann w telewizyjnym apelu - "Myślałam, że poszła do naszego łóżka, ale i tam jej nie było. Wtedy poczułam panikę. Zauważyłam otwarte okno i podniesioną żaluzję. Wiedziałam od razu, że Madeleine została porwana".

W programie BBC Crimewatch wyemitowano też 25-minutową rekonstrukcję wydarzeń sprzed 6 lat w portugalskim kurorcie Praia da Luz i dwa portrety pamięciowe odtworzone na podstawie zeznań dwóch świadków. Ukazują one twarz tego samego mężczyzny, który pojawił się w Praia da Luz w dniu porwania Madeleine i widziano go o 22.00 niosącego śpiące dziecko.

Scotland Yard ujawnił, że po nadaniu programu otrzymał kilka możliwych nazwisk poszukiwanego. Inspektor Andy Redwood dodał, że w okolicy hotelu widziano tego dnia kilku mężczyzn, którzy mogli prowadzić rekonesans. Program Crimewatch zostanie w tym tygodniu wyemitowany również w Holandii, Niemczech i Irlandii, a inspektor Redwood uda się do tych krajów, aby zebrać nowe zeznania.