Brytyjscy detektywi udali się do Portugalii w ramach wznowionego śledztwa w sprawie zaginionej Madeleine McCann. Celem podróży jest aresztowanie i przesłuchanie trzech mężczyzn podejrzanych o porwanie w maju 2007 roku 4-letniej wówczas dziewczynki z hotelu w kurorcie Praia da Luz.

W 2008 roku portugalska policja umorzyła śledztwo, ale rodzice Madeleine nigdy nie stracili nadziei na jej odnalezienie i w zeszłym roku Scotland Yard dokonał przeglądu sprawy.

W październiku uznał, że znalazł dość poszlak, by wznowić dochodzenia i obecna podróż detektywów ma na celu aresztowanie trzech włamywaczy, którzy wiosną 2007 roku grasowali w Praia da Luz. Scotland Yard chce ich przesłuchać, gdyż billingi ich komórek wskazują na niezwykłe nasilenie kontaktów akurat tego wieczora, kiedy zaginęła Madeleine McCann.

Scotland Yard chce również zacieśnić współpracę z portugalską policją, która również uznała za stosowne otworzyć ponownie sprawę Madeleine. Obecnie ze Scotland Yardem współpracuje zespól 6 portugalskich detektywów. Początkowo portugalska policja popełniła jednak wiele rażących błędów, a tamtejszy sędzia śledczy uznał nawet rodziców Madeleine za głównych podejrzanych.