"Wprost" dotarł do tajnej notatki, która mogła zmienić losy dochodzenia w sprawie śmierci gen. Marka Papały, gdyby nie to, że śledczy schowali ją do szafy.

Notatka dotyczy rozmowy przeprowadzonej w 2007 roku z siedzącym w więzieniu gangsterem Jerzym D. Mówił on m.in. że "Mazur w sprawie zabójstwa Papały jest niewinny, jednak Słowik i inni pruszkowiacy chcą go wrobić". Jerzy D. uzyskał te informacje niezależnie od trzech innych siedzących w więzieniu gangsterów: Sztajera, Malizny i Majka. Twierdzili oni iż "Słowik robi operację, która ma skompromitować polski wymiar sprawiedliwości, a w szczególności ministra Ziobrę" oraz że "wszystko ma się rozegrać po ekstradycji Mazura, gdy ten będzie już w Polsce".

Informacji uzyskanych od Jerzego D. nigdy nie zweryfikowano, ani nie skonfrontowano go z osobami, które wymienił. Do dziś nie wiadomo dlaczego notatka z rozmowy z Jerzym D. zaległa w szafie policyjnej grupy "Generał" powołanej do zbadania zabójstwa komendanta.

31 lipca 2013 roku Ryszard Bogucki i Andrzej Z. ps. Słowik, którym prokuratura zarzucała, że próbowali wynająć zabójców generała, zostali uniewinnieni.