Na Stadionie Narodowym rozegrał się mecz Polska-Ukraina, będący częścią eliminacji do Mistrzostw Świata w Brazylii, które odbędą się w 2014 roku. Wygrała Ukraina, która zdobyła w Warszawie trzy gole. Polakom udało się strzelić przeciwnikom tylko jedną bramkę.

Sytuacja w tabeli sprawia, że zarówno dla Polskiej, jak i ukraińskiej drużyny zgarnięcie trzech punktów w tym spotkaniu było bardzo ważne.

Wygrywając Polacy znacznie zbliżyliby się do liderującej Czarnogóry.

Z kolei dla Ukrainy ten mecz był ostatnią szansą, by wciąż mogła liczyć na awans.

Ukraińcy cieszą się z wygranej z Polską

Ukraińscy piłkarze oddali dług swoim kibicom. Tak wczorajszy mecz z Polską skomentował trener ukraińskiej reprezentacji Mychajło Fomenko.

Dotąd Ukraińcy w rozgrywkach grupowych nie mogli pochwalić się sukcesem: remisowali albo przegrywali. Wczorajsza wygrana należała się kibicom. Trener podkreślił w rozmowie z telewizją Inter, że piłkarze mieli przed sobą trudnego przeciwnika, polska reprezentacja to dobra drużyna, dobrzy piłkarze, dobrze zorganizowani. „Po prostu tak wyszła gra” - podkreślił.

Trener Ukraińców ma nadzieję, że piłkarze równie dobrze zagrają we wtorek z Mołdawią. „Chciałbym wierzyć, że chłopcy spełnią oczekiwania” - dodał.
Piłkarze ukraińskiej reprezentacji podkreślają, że w czasie meczu robili wszystko, aby wygrać ponieważ zdawali sobie sprawę, że porażka będzie oznaczać koniec marzeń o wyjeździe w przyszłym roku na Mistrzostwa Świata w Brazylii.

Dla Polski - żegnaj Brazylio?

"Mundial daleko, coraz dalej...", "Smutna prawda", "Szybki nokdaun i po zabawie", "Znowu jesteśmy pod ścianą", Polacy zahibernowani" czy "Bez rozgrzeszenia" - to niektóre tytuły artykułów prasowych po meczu Polska - Ukraina, przegranym przez nasz zespół 1:3.

Według Przeglądu Sportowego na najwyższą notę z naszych piłkarzy zasłużyli: Artur Boruc, Łukasz Piszczek, Grzegorz Krychowiak, Damian Łukasik, Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski, którzy zostali ocenieni na 4 punkty. Dla porównania najsłabszego piłkarza Ukraińców oceniono na 5 punktów, najlepsi - dostali po 7.

Najgorzej w naszym zespole oceniono Sebastiana Boenischa i Marcina Wasilewskiego, którzy dostali zaledwie po 2 punkty.

W Rzeczpospolitej napisano nawet, że 'to jest jedna z najbardziej bolesnych porażek w ostatnich latach".

5 drobnych incydentów w związku z meczem

Na ulicach Warszawy i na Stadionie Narodowym podczas meczu Polska - Ukraina było spokojnie. Nie doszło do poważnych incydentów - informuje policja.

Andrzej Browarek z komendy stołecznej policjanci powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że funkcjonariusze zatrzymali pięć osób w związku z drobnymi przewinieniami. Trzy osoby za znieważenie pracowników służb organizatora, jedną osobę za wtargnięcie na teren stadionu i jedną osobę za odpalenie racy.