Rząd w Seulu zadeklarował w piątek, że wzmocni działania przeciwko stronom internetowym, które sympatyzują z Koreą Płn. W tym celu policja, prokuratura oraz instytucja nadzorująca media elektroniczne wspólnie utworzą nowy organ śledczy - podała agencja Yonhap.

O uruchomieniu nowej instytucji dochodzeniowej zdecydowano po spotkaniu przedstawicieli biura prokuratora generalnego i policji z Komisją Komunikacji Korei. Dyskutowano na nim o sposobach walki z rosnącą liczbą "stron internetowych i materiałów online", które "wychwalają lub promują lidera odizolowanego komunistycznego kraju lub jego ustrój" - napisała południowokoreańska agencja, cytując urzędników państwowych.

Korea Płd. to państwo o największym współczynniku dostępu do internetu na świecie. Aż 80 proc. gospodarstw domowych w tym kraju jest podłączona do sieci. Korea Płd. jest też jednym z niewielu demokratycznych państw, w których rząd blokuje dostęp do części stron internetowych. Cenzurowane są treści dotyczące Korei Płn., z którą Seul nadal jest formalnie w stanie wojny.