Szef Ligi Arabskiej rozmawiał z prezydentem Syrii

11 września 2011

Przewodniczący Ligi Arabskiej Nabil al-Arabi rozmawiał w sobotę w Damaszku z syryjskim prezydentem Baszarem el-Asadem i - jak powiedział później, po powrocie do Kairu - uzgodnił z nim serię posunięć mających położyć kres rozlewowi krwi w Syrii.

Ustalenia z rozmów w Damaszku mają być przedstawione ministrom spraw zagranicznych państw Ligi Arabskiej. Szczegółów nie ujawniono.

Arabi powiedział też dziennikarzom, że wezwał Asada do przyspieszenia planowanych reform, "aby każdy obywatel syryjski poczuł, że (prezydent) wkroczył w nowy etap". Szef Ligi Arabskiej przedstawił swe spotkanie z Asadem jako "szczerą rozmowę".

Według szacunków ONZ w wyniku represji ze strony syryjskiego reżimu zginęło od marca tego roku ponad 2200 osób.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.