Poseł Andrzej Pająk, który w tym tygodniu złożył ślubowanie poselskie, wstąpił do klubu PiS. Poinformował o tym na środowej konferencji prasowej szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Jak dodał, poseł, który wszedł do Sejmu z listy PO, jest kandydatem PiS do Senatu.

Błaszczak chwalił ponad 20-letnie samorządowe doświadczenie Pająka - b. starosty powiatu Sucha Beskidzka (woj. małopolskie). "To człowiek o dużym doświadczeniu samorządowym, a więc niewątpliwie wzmacniający klub parlamentarny PiS i Sejm. To człowiek, który jest też naszym kandydatem do Senatu" - powiedział Błaszczak.

Podkreślał, że Pająk "bardzo wyraźnie" opowiada się za systemem wartości i programem prezentowanym przez PiS.

Poseł zastąpił w Sejmie Janusza Chwieruta (PO), którego z początkiem lipca premier Donald Tusk mianował p.o. prezydenta Oświęcimia.

Sam Pająk tłumaczył, że zdecydował się kandydować do Senatu, ponieważ otrzymał konkretną ofertę od PiS, a także dlatego, że senatorowie wybierani są w jednomandatowych okręgach, a on sam jest zwolennikiem wyborów na takich zasadach.

Podkreślał, że utożsamia się z poglądami PiS, a szczególnie z jego działaniami na rzecz obrony życia "od początku do naturalnej śmierci". Pająk chwalił też politykę prorodzinną za czasów rządów PiS. Oceniał, że po zakończeniu rządów PiS "niewiele zrobiono w tym temacie". Pająk - jak mówił - ma trzech synów i pięć córek.

Poseł zastrzegł, że nie był członkiem PO i nie wstąpił także do PiS.