Na listach do Sejmu znajdą się m.in. dotychczasowi posłowie: Wojciech Szarama, Maria Nowak i Jerzy Polaczek. W wyborach do Sejmu wystartuje też radny śląskiego sejmiku, były szef ABW Bogdan Święczkowski, ale nie w żadnym z okręgów w woj. śląskim, lecz w Wałbrzychu (Dolnośląskie).

Mimo że komitet polityczny PiS zaakceptował już listy w wyborach do Sejmu, śląscy działacze partii nie chcą na razie oficjalnie mówić o nazwiskach, choć w regionalnej prasie pojawiły się już informacje na ten temat. "Nie będziemy się odnosić do plotek i doniesień medialnych" - powiedział w środę PAP rzecznik śląskiego PiS Piotr Pietrasz.

Podał natomiast kilka nazwisk osób, które z list PiS powalczą o mandaty w Senacie. Dotychczasowy senator Bronisław Korfanty będzie się ubiegał w reelekcję w okręgu obejmującym m.in. Siemianowice Śląskie, Chorzów i Rudę Śląską.

W okręgu katowickim PiS wystawi prof. Jana Wojtyłę - byłego rektora Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Obecnie Wojtyła jest dziekanem Wydziału Finansów i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

W okręgu rybnickim o ponowny wybór na senatora będzie walczył Tadeusz Gruszka, a w okręgu obejmującym Tychy i Mysłowice - adwokat Henryk Śliwiński.

Jeśli chodzi o wybory do Sejmu, według nieoficjalnych informacji "jedynką" w Katowicach ma być poseł Wojciech Szarama, dotychczas startujący z Gliwic. "Prezes PiS-u chciał zapewne uciąć rywalizację między posłem Grzegorzem Tobiszowskim a posłanką Marią Nowak, którzy liczyli na pierwsze miejsce w stolicy województwa" - napisał katowicki dodatek "Gazety Wyborczej".

Tobiszowski i Nowak znajdą się za Szaramą, na liście ma też być była Główna Inspektor Pracy, a później minister w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Bożena Borys-Szopa.

Według nieoficjalnych doniesień, w gliwickim okręgu ma wystartować poseł Jerzy Polaczek, który pod koniec 2007 roku odszedł z PiS-u, by założyć partię Polska Plus (2010 r. Polska Plus połączyła się z PiS). Polaczek ma być w okręgu gliwickim na drugiej pozycji a listę otworzy prawdopodobnie Piotr Pyzik - radny śląskiego sejmiku.