61 proc. ankietowanych negatywnie ocenia w lipcu działalność rządu Donalda Tuska; dobrze o działalności gabinetu mówi 29 proc. badanych - wynika z sondażu TNS OBOP przekazanego PAP we wtorek. 10 proc. nie miało zdania w tej sprawie.

Jak wynika z sondażu, w porównaniu z czerwcowym badaniem negatywna ocena dla rządu zmniejszyła się o 1 pkt proc., a odsetek ocen pozytywnych nie zmienił się.

51 proc. pytanych ocenia, że Donald Tusk źle wypełnia obowiązki premiera. To 2 pkt proc. mniej w porównaniu z sondażem z czerwca. Przeciwnego zdania jest 37 proc. respondentów - wzrost o 1 pkt proc. 12 proc. ankietowanych odpowiedziało "trudno powiedzieć".

Działalność prezydenta Bronisława Komorowskiego dobrze ocenia 48 proc. ankietowanych - bez zmian w porównaniu z czerwcem. 36 proc. ocenia, że Komorowski źle wypełnia obowiązki głowy państwa - wzrost o 1 pkt proc. ; 16 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Reklama

Sondaż zrealizowano w dniach 7-11 lipca 2011 roku na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku powyżej 15 lat.