Na Ukrainie minionej doby zakażenie koronawirusem wykryto u 2675 osób, 26 zainfekowanych zmarło, a wyzdrowiało 672 pacjentów - poinformował w poniedziałek ukraiński minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow.

W kraju przeprowadzono w ciągu ostatniej doby ok. 22 tys. testów, a najwięcej nowych zakażeń odnotowano w Kijowie (275) i w obwodzie charkowskim (245).

Jak poinformował Stepanow, poprzedniego tygodnia koronawirusem na Ukrainie zakaziło się ok. 21,6 tys. osób, ok. 3 tys. więcej niż tydzień wcześniej. Wzrosła też liczba hospitalizowanych - wskazał.

Ogółem od początku epidemii zakażenie koronawirusem potwierdzono w tym kraju u 178 353 osób, zmarło 3583 chorych, a wyzdrowiało 78 184 pacjentów. W kraju jest 96 586 aktywnych przypadków SARS-CoV-2, o 1977 więcej niż dzień wcześniej.

Do 31 października będzie trwać na Ukrainie tzw. kwarantanna adaptacyjna, czyli dostosowywanie restrykcji i wytycznych sanitarnych do skali epidemii w danym regionie. Do 28 września będzie obowiązywać tymczasowy zakaz wjazdu dla obcokrajowców (poza pewnymi wyjątkami).

Jak zaznacza ministerstwo ochrony zdrowia, niedostępne są dane o zakażeniach koronawirusem na zaanektowanym przez Rosję Krymie, w Sewastopolu oraz na kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów terenach obwodów donieckiego i ługańskiego.