Słowenia: Już 11 ofiar śmiertelnych koronawirusa i 730 zakażonych

29 marca 2020

W Słowenii z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 11 osób, w tym dwie w ciągu ostatniej doby. Liczba osób zakażonych wzrosła w tym okresie o 46 i obecnie wynosi 730 - przekazało w niedzielę biuro prasowe rządu.

W sobotę przeprowadzono w Słowenii testy na koronawirusa u 997 osób, w piątek u 1387, a w czwartek u 1075.

Liczba hospitalizowanych pacjentów zwiększyła się w sobotę do 101. 23 z nich przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

W Słowenii od 20 marca obowiązuje kwarantanna, która ma spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa. Od tygodnia zamknięte są wszystkie szkoły i przedszkola, wstrzymano transport publiczny, nie działają hotele, bary, restauracje, centra sportowe i większość sklepów, poza spożywczymi. Odwołano też połączenia lotnicze.(PAP)

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.