Odwołane zostały zajęcia dla dzieci jednej z kieleckich szkół podstawowych, które miały odbyć się w Targach Kielce. Rodzice dzieci z obawy przed koronawirusem nie zgodzili się na wyjście uczniów poza teren szkoły.

Urząd Miasta Kielce wspólnie ze strażą pożarną i firmą Eneris miał przeprowadzić zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 25 z zasad zachowania się w niebezpiecznych sytuacjach. Miejscem szkolenia miały być Targi Kielce, w których odbywają się obecnie międzynarodowe targi energetyki i elektrotechniki, odnawialnych źródeł energii oraz ochrony środowiska i gospodarki odpadami.

"Zajęcia zostały odwołane. Rodzice dzieci z obawy przed koronawirusem nie zgodzili się na ich udział w tym szkoleniu" – powiedział PAP wiceprezydent Kielc Marcin Różycki.

W świętokrzyskich szpitalach przebywają cztery osoby z podejrzeniem koronawirusa. Trzy z nich są hospitalizowane na oddziale zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach: 44-letni mężczyzna, 25-kobieta i kobieta przywieziona do placówki ze szpitala w Starachowicach. Wszyscy wrócili niedawno z Włoch.

Czwarta z osób hospitalizowanych przebywa w szpitalu powiatowym w Starachowicach. Kobieta także niedawno przebywała na Półwyspie Apenińskim. (PAP)

Autor: Janusz Majewski