Stadion Skry będzie żył, otrzyma nowe życie - zapowiedział w niedzielę kandydat Kukiz'15 na prezydenta stolicy Marek Jakubiak. Zapowiedział również budowę hali lekkoatletycznej, która - jak mówił - "pozwoli na rozwój sportu w Warszawie".

Stadion Skry - powiedział w niedzielę podczas konferencji na Skrze Marek Jakubiak - uchodził za jeden z najnowocześniejszych stadionów lekkoatletycznych w Rzeczypospolitej. "W tych ruinach, w tych drzewach na trybunach rosnących wyrósł nam taki piękny kwiat - Anita Włodarczyk" - dodał. Zaznaczył, że mimo treningu w tak trudnych warunków polska młociarka zdystansowała swoje konkurentki wielokrotnie zdobywając złote medale na olimpiadach i mistrzostwach świata.

Jakubiak podkreślił, że Warszawa i warszawiacy nie mają dziś żadnego stadionu lekkoatletycznego. Dodał, że zaniedbany stadion Skry jest wyrzutem sumienia kolejnych władz stolicy. "Ten stadion musi być odbudowany, wyremontowany i tu musi powstać hala lekkoatletyczna, która pozwoli na rozwój sportu w Warszawie" - mówił kandydat Kukiz'15. "Ten stadion będzie żył, otrzyma nowe życie i warszawiacy będą mieli gdzie pielęgnować talenty warszawskich sportsmenów" - zapowiedział.

Polityk przypominał również, że na Skrze odbywały się koncerty m.in. Boney M.

Konferencja na Skrze kończyła niedzielne spotkanie na Polu Mokotowskim Jakubiaka oraz kandydatów Kukiz'15 z Ochoty i Mokotowa do Rady Warszawy, na który przedstawiali oni swoje propozycje dot. pomysłów na stolicę.