Nie padła propozycja, bym został kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta Warszawy - powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Jak dodał, skupia się na pracy w kancelarii premiera.

Dworczyk pytany w radiu Plus o doniesienia medialne, według których miałby zostać kandydatem PiS w wyborach na prezydenta Warszawy, powiedział: - Taka propozycja nie padła.

- Jestem skupiony na pracy dla premiera Mateusza Morawieckiego, staramy się zbudować sprawnie działające zaplecze, tak żeby pan premier i rząd mogli efektywnie funkcjonować - powiedział Dworczyk. Jak dodał, skupia się na pracy w kancelarii premiera.

Reklama

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który jest wymieniany, jako jeden z potencjalnych kandydatów PiS na stanowisko prezydenta stolicy, powiedział w zeszłym tygodniu, że decyzja o tym, kto będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta Warszawy zapadnie na przełomie kwietnia i maja.

Państwowa Komisja Wyborcza informowała pod koniec stycznia, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.