Myślę, że idziemy w dobrym kierunku, zbliżamy się w swoich stanowiskach, jednak nadal w wielu punktach mamy protokoły rozbieżności - powiedział ek minister zdrowia Łukasz Szumowski po czwartkowych rozmowach z lekarzami rezydentami.

Po godzinie 19 w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" zakończyło się spotkanie ministra zdrowia z lekarzami rezydentami, którzy domagają się wzrostu nakładów na zdrowie i podwyżek.

"Przedłożyliśmy konkretne propozycje, omówiliśmy wszystkie obszary, począwszy od nakładów na służbę zdrowia poprzez warunki pracy i płacy lekarzy rezydentów oraz lekarzy specjalistów. Omówiliśmy zachęty dla lekarzy do pozostawania w Polsce, omówiliśmy odbiurokratyzowanie systemu oraz skrócenie kolejek i cyfryzację służby zdrowia" - mówił pos spotkaniu minister zdrowia.

Przyznał, że rozmowy były trudne, ponieważ "dotyczą bardzo poważnych tematów". "Zbliżamy się w swoich stanowiskach, jednak nadal mamy protokoły rozbieżności w wielu punktach" - powiedział Szumowski.

Poinformował, że następne spotkanie zaplanowano na czwartek 8 lutego na godz. 16. "Czeka nas teraz ciężka praca musimy dla dobra pacjentów wypracować już te konkretne propozycje, postarać się te protokoły rozbieżności doprecyzować i znaleźć rozwiązanie tak żebyśmy się porozumieć" - podkreślił minister. "Myślę, że idziemy w dobrym kierunku i te rozbieżności uda się w końcu wypracować" - dodał.