48-letniego uciekiniera z zakładu karnego w woj. pomorsko-kujawskim zatrzymała policja w Piasecznie (Mazowieckie). Mężczyzna wrócił do więzienia, gdzie wcześniej za zabójstwo konkubiny odbywał karę 12 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowała we wtorek oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Płońsku asp. Kinga Drężek-Zmysłowska mężczyzna został zatrzymany przez płońskich policjantów na terenie budowy w Piasecznie, gdy jego obecność w tym miejscu ustalili funkcjonariusze z sekcji poszukiwań i identyfikacji osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

48-latek w maju zbiegł z zakładu karnego na terenie woj. pomorsko-kujawskiego, gdzie odbywał karę 12 lat pozbawienia wolności za zabójstwo swojej konkubiny. Mężczyzna uciekł w czasie odbywania prac poza terenem więzienia. Od tego czasu ukrywał się przed organami ścigania, często zmieniając miejsce pracy oraz pobytu. Był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy Warszawa-Praga.

Mężczyzna miał jeszcze do odsiedzenia blisko 5 lat. "Jednak w związku z ucieczką, kara może zostać przedłużona o kolejne dwa lata" - zaznaczyła Drężek-Zmysłowska. (PAP)

autor: Ilona Pecka