Spotkanie odbyło się w warszawskiej siedzibie PO przy ul. Wiejskiej w Warszawie. "Będziemy koordynować razem z KOD i Nowoczesną aktywności niedzieli, poniedziałku i wtorku" - powiedział PAP Schetyna po spotkaniu.

W niedzielę politycy Platformy, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej oraz działacze KOD mają wziąć udział w organizowanej przez Komitet niedzielnej demonstracji przed gmachem Trybunału Konstytucyjnego. Wiec rozpocznie się o godz. 12.

Liderzy umówili się też na kolejne spotkanie, które ma odbyć się w poniedziałek.

Schetyna powiedział też, że w piątek szefowie trzech klubów opozycyjnych: PO, Nowoczesnej i PSL wystosowali wspólne pismo do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, w którym domagają się zwołania "zgodnego z regulaminem Sejmu i konstytucją" posiedzenia Sejmu na 20 grudnia. Oczekują też "przywrócenia możliwości wykonywania przez media ich konstytucyjnego prawa informowania opinii publicznej o prawach parlamentu RP".

W rozmowach u Schetyny nie wziął udziału prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który w tym czasie brał udział w obradach Rady Naczelnej Stronnictwa. (PAP)