Autopromocja

Obowiązek umieszczania biletu z parkometru za szybą zgodny z prawem. Przynajmniej w Szczecinie

parkometr, parking (fot. newspix.pl)
Nałożenie obowiązku umieszczenia biletu za przednią szybą samochodu w strefie płatnej nie narusza prawaNewspix / Artur Chmielewski
10 sierpnia 2012

Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że nałożenie obowiązku umieszczenia biletu czy abonamentu za parkowanie w strefie płatnej za przednią szybą samochodu nie narusza prawa.

Sprawa dotyczyła uchwały rady miasta Szczecin, którą zaskarżył rzecznik praw obywatelskich. Twierdził on bowiem, że takie umieszczenie dokumentu potwierdzającego uiszczenie opłaty za parkowanie nie mieści się w pojęciu „sposób pobierania opłaty”, o którym mówi ustawa o drogach publicznych.

Zdaniem RPO wcale nie jest konieczne wylegitymowanie się przez kierowcę dowodem wniesienia opłaty za parkowanie w ściśle określony sposób.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.