Od stycznia nie ruszy fundusz emerytur pomostowych

28 lipca 2007

Zmiana prawa Pracodawcy będą mieć kłopoty z opłacaniem od stycznia 2008 roku składek do funduszu emerytur pomostowych ZUS i firmy nie zdążą do końca tego roku przygotować się do uruchomienia FEP Dopiero w kwietniu 2008 r. przedsiębiorstwa opłacą składki do ZUS za osoby uprawnione do pomostówek

  • Zmiana prawa Pracodawcy będą mieć kłopoty z opłacaniem od stycznia 2008 roku składek do funduszu emerytur pomostowych
  • ZUS i firmy nie zdążą do końca tego roku przygotować się do uruchomienia FEP
  • Dopiero w kwietniu 2008 r. przedsiębiorstwa opłacą składki do ZUS za osoby uprawnione do pomostówek

Projekt ustawy o emeryturach pomostowych, który trafił już pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów przewiduje, że od stycznia 2008 r. pracodawcy zatrudniający pracowników w tzw. szkodliwych warunkach będą opłacać za nich składki do administrowanego przez ZUS funduszu emerytur pomostowych (FEP).

- Składka ma wynosić 3 proc. pensji brutto tych pracowników - mówi Romuald Poliński, wiceminister pracy i polityki społecznej.

Pozostało 97% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png