Podatnicy, którzy w latach 2002-2007 pracowali za granicą, a podlegali obowiązkowi podatkowemu w Polsce, będą mogli skorzystać z abolicji podatkowej. Osoby pracujące poza Polską od 1 stycznia 2008 r. otrzymają specjalną ulgę podatkową. Z obu rozwiązań będzie można skorzystać, gdy tzw. ustawa abolicyjna wejdzie w życie. Na razie trafiła do Sejmu.
Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dla podatników uzyskujących niektóre przychody poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej trafił już do Sejmu. To projekt, który wprowadzi - oczekiwaną przez wiele osób - abolicję podatkową.
Sposoby rozliczeń
Zgodnie z obowiązującymi przepisami regulującymi opodatkowanie dochodów osób fizycznych podatnicy, mający miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, podlegają w Polsce obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów (nieograniczony obowiązek podatkowy).
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.