Tegoroczna edycja Kongresu 590 odbędzie się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Podejmie różnorodne zagadnienia dotyczące współpracy, wyznaczenia nowych celów oraz zacieśniania relacji gospodarczych i politycznych pomiędzy Polską i krajami regionu Trójmorza. Podobnie jak w ubiegłym roku wydarzenie zostanie podzielone na dwie części: pierwsza odbędzie się w dniach 22-23 czerwca br. w Warszawie w tradycyjnej, stacjonarnej formule; druga będzie miała miejsce jesienią.

Trójmorze to międzynarodowa inicjatywa gospodarczo-polityczna skupiająca dwanaście państw Unii Europejskiej położonych w pobliżu mórz Bałtyckiego, Czarnego i Adriatyckiego: Austrię, Bułgarię, Chorwację, Czechy, Estonię, Litwę, Łotwę, Polskę, Rumunię, Słowację, Słowenię i Węgry. Współpraca w ramach tego formatu przynosi wymierne korzyści w postaci wspólnych projektów infrastrukturalnych, inicjatyw biznesowych oraz wymiany naukowej i kulturalnej.

Ostatnie wydarzenia pokazują, że dzisiaj współpraca międzynarodowa jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. To nieodłączna część, a wręcz fundament poczucia bezpieczeństwa. Wyzwania, przed jakimi staje region Trójmorza, potwierdzają słuszność wybranej drogi – drogi współpracy. Zacieśnianie wzajemnych kontaktów wymaga lepszego poznania własnych możliwości, potrzeb i trudności. W ramach 7. edycji Kongresu 590 omawiane będą tematy dotyczące całego spektrum współpracy, wyznaczenia nowych celów, a przede wszystkim zacieśniania relacji gospodarczych i politycznych pomiędzy Polską i wszystkimi krajami tego regionu.

7. edycja wydarzenia skupi się na 11 obszarach tematycznych: polityce i bezpieczeństwie; gospodarce; rolnictwie i żywności; technologii; transporcie i logistyce; energetyce; ekologii; wyzwaniach społecznych; nauce; kulturze oraz zdrowiu.

Podczas letniej odsłony na pięciu scenach odbędą się debaty i dyskusje z udziałem zaproszonych Gości. Nie zabraknie również Studia 590 z formułą 15 minutowych wywiadów oraz strefy networkingowej, cieszącej się popularnością podczas ostatniej edycji, dla przedstawicieli biznesu, nauki, polityki i władz legislacyjnych.

Jesienna odsłona odbędzie się w październiku, a w jej programie znajdzie się m.in. przyznanie Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

Jak co roku Kongres 590 swoją obecnością̨ uświetnią najważniejsze osoby w kraju, na czele z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej oraz Prezesem Rady Ministrów. Gośćmi imprezy będą także eksperci ze świata międzynarodowego biznesu i polity

Kongres 590 jest skierowany do wszystkich firm: od start-upów, przez mikro, małe, średnie, po największe przedsiębiorstwa. Stanowi arenę wymiany myśli, poglądów i doświadczeń przedsiębiorców, menedżerów, polityków, naukowców oraz ekspertów ekonomicznych. Nazwa Kongresu 590 pochodzi od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są̨ towary wprowadzone do obrotu na terenie Polski.

Więcej informacji na kongres590.pl