Galę uświetniło wystąpienie dr. Johna Scherera, światowej sławy eksperta w dziedzinie przywództwa i rozwoju w organizacji. Mówił o tym, że pandemia to doskonała okazja do zmian, bo – używając języka Kurta Lewina – odmroziła stare dogmaty. – Teraz jest czas na zmiany – dopóki nowy porządek znów nie zamarznie na kilkanaście lat – stwierdził.
– Wielki amerykański poeta Thomas Stearns Eliot powiedział kiedyś: „Wszyscy gromadzą doświadczenie, ale tylko niektórzy wyciągają z niego lekcje”. Wszyscy gromadzimy teraz doświadczenie związane z pandemią. Trudno chyba znaleźć w naszej historii zjawisko, które dotknęłoby całą Ziemię. Pytanie brzmi: kto wyciągnie z tego lekcje? [...]
Sytuacja biznesu w obliczu wirusa przypomina opowieści o spotkaniu z tygrysem w dżungli. Możliwości są dwie: uciec albo stawić mu czoła. Ucieczka oznacza zerowe szanse na przeżycie, bo dla tygrysa będziemy tylko powoli poruszającym się, niewielkim kształtem – a dziki kot jest zaprogramowany, żeby polować na małe, nieporadne kształty. Dlatego lepszym wyborem jest stanięcie z nim twarzą w twarz. Szanse może nie są wielkie, ale większe od zera – tłumaczył Scherer.