Autopromocja

Praca w upale wywołała protesty firm. "Takich przepisów nie ma nawet w Hiszpanii"

lato, upał, temperatura, pogoda, termometr,
Praca w upale ma podlegać dodatkowej regulacji. Konfederacja Lewiatan proponuje Agnieszce Dziemianowicz-Bąk, minister rodziny, pracy i polityki społecznej rekomendacje zamiast twardych przepisówShutterStock
20 stycznia 2025

Kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt milionów złotych – takie koszty musiałyby ponieść niektóre firmy, gdyby wprowadziły proponowane regulacje dotyczące pracy w upale w okresie letnim. Zastrzeżenia wywołuje szczególnie propozycja wprowadzenia maksymalnych wartości temperatur pracy w pomieszczeniach (32 st. C) i na otwartej przestrzeni (35 st. C)

Chodzi o nowelizację rozporządzenia w sprawie ogólnych przepisów bhp, która ma określić maksymalne temperatury w pracy i nałożyć na firmy nowe obowiązki. Zamiast kontynuowania prac nad projektem pracodawcy chcą dalszej dyskusji na ten temat i wypracowania rekomendacji dla firm.

Z takimi wnioskami Konfederacja Lewiatan zwróciła się do Agnieszki Dziemianowicz-Bąk, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Pismo przekazano też do resortów zdrowia oraz rozwoju i technologii, a także do kancelarii premiera.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.