zaloguj się do e-DGP
statystyki

Chiny zgadzają się na park Disneya w Szanghaju

skomentuj

Chiny zgodziły się na budowę parku tematycznego Disneya w Szanghaju - poinformowały w środę władze tego miasta. Projekt, którego wartość jest szacowana na 3,6 mld dol., ma być jedną z największych inwestycji zagranicznych w Chinach.

Publikacja: 4 listopada 2009, 06:28 Aktualizacja: 4 listopada 2009, 07:14

"Projekt Disneya w Szanghaju został zaaprobowany przez właściwych ministrów kraju" - podały władze miejskie Szanghaju na swojej stronie internetowej.

Jest to pierwsza oficjalna akceptacja tego projektu. Stanowi ona kluczowy, choć nie ostatni etap jego zatwierdzania. Rozmowy na ten temat trwały już od około 10 lat.

"Rozpoczęto szczegółowe rozmowy na temat konkretów projektu" - dodały władze Szanghaju.

Park Disneya ma powstać w najnowocześniejszej dzielnicy Szanghaju, Pudongu. Według planów zostałby otwarty w 2012 r. Ma zajmować powierzchnię 10 km kw., byłby więc 8-krotnie większy niż istniejący od 2005 r. park tematyczny Disneya w Hongkongu.

Rzecznik Disneya powiedział, że ostateczne zatwierdzenie projektu dopiero nastąpi, co może "potrwać jeszcze kilka miesięcy".


Twój komentarz
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Sonda:

Czy prezydent powinien podpisać ustawy reformujące system emerytalny

Galerie zdjęć

Po godzinach - serwis w wolnej chwili

Zapisz się na bezpłatny newsletter