zaloguj się do e-DGP
statystyki

Palikot bohaterem nowego spotu PiS

skomentuj

Poseł PO Janusz Palikot jest bohaterem najnowszego spotu Prawa i Sprawiedliwości, który od wtorku będzie emitowany w telewizji. Od północy można go zobaczyć na stronie internetowej PiS.

Publikacja: 28 kwietnia 2009, 00:59 Aktualizacja: 28 kwietnia 2009, 07:38

"To spot nietypowy, bo zachęcający do głosowania na PO" - mówił rzecznik PiS Adam Bielan w poniedziałek wieczorem, jeszcze przed premierą spotu. Rzeczywiście reklamówka ma charakter ironiczny. W większości składa się z archiwalnych ujęć Janusza Palikota. Obrazom towarzyszą dźwięki IX Symfonii Ludwiga van Beethovena i uroczysty głos lektora.

"Fatalnemu obrazowi Polski w Europie czas powiedzieć "dość"

"Fatalnemu obrazowi Polski w Europie czas powiedzieć "dość" - tak rozpoczyna się spot. Następnie słyszymy: "Drużyna Palikota otworzy Europę na Polskę miłości, wolności i swobody, nowego języka (tu kolejno widać posła PO w koszulce z napisem "Jestem gejem", pijącego z premierem Donaldem Tuskiem alkohol i... pokazującego język)".

Kolejne kadry ukazują scenę ze słynnej konferencji Janusza Palikota, podczas której wystąpił z wibratorem i rewolwerem; słychać też kilka niecenzuralnych zwrotów w jego wykonaniu.

Dalej widać posła pijącego ze słynnej już "małpki" i... dłubiącego w nosie. Towarzyszy temu komentarz lektora: - "Ogłada i kultura osobista, wykwintne maniery zdobyły mu poparcie emerytów i studentów, którzy wpłacili setki tysięcy złotych na jego kampanię".

Na koniec 22 sekundowego spotu ukazują się twarze kandydatów PO do PE

Na koniec 22 sekundowego spotu ukazują się twarze kandydatów PO do Parlamentu Europejskiego: Jacka Saryusz-Wolskiego, Danuty Huebner, Róży Thun, Janusza Lewandowskiego, Leny Kolarskiej- Bobińskiej i Jerzego Buzka. Ich wizerunki, umieszczone na sześciu gwiazdkach nawiązujących do flagi UE, krążą wokół największej gwiazdki z wizerunkiem Janusza Palikota. "Nikt lepiej nie będzie reprezentować Polski Donalda Tuska w Europie, niż Janusz Palikot" - tymi słowami kończy się spot.

To już kolejny spot PiS w tym roku. Poprzedni pt."Kolesie" był przedmiotem pierwszej w tegorocznej kampanii do PE rozprawy w trybie wyborczym.

Komentarze: 15

  • 1: paul102@gazeta.pl z IP: 81.168.227.* (2009-04-28 08:41)

    PiS jest jednak nienauczalne.
    Przegrali wybory, bo ludzie mieli dosyć takiej idiotycznej walki. Sondaże wzrosły im na chwilę, gdy pokazali inne (abstrahując, że nie do końca prawdziwe oblicze) fachowców, osób nastawionych na kompromis.
    A teraz znowu w swoje klimaty.
    Jako zwolennik PO cieszę się z tej kampanii, ani Palikotowi, ani PO to nie szkodzi, PiS-owi okrutnie.

  • 2: wiktor z IP: 83.21.252.* (2009-04-28 09:04)

    jako zwolennika PiS zastanawia mnie 120 % poparcie dla PO. NIe chcesz oglądac spotu? nie musisz.. nikt cie nie zmusza. Ja tez nie chce oglądać twarzy Palikota w gazetach i czytac jego belkotu na poziomie kretyna

  • 3: Vanitum z IP: 83.23.3.* (2009-04-28 09:18)

    a mnie te spoty śmieszą... PiS zachowuje się jak dziecko w piaskownicy. Zamiast prowadzić normalną kampanię wyborczą próbuje na siłe dopiec PO, na zasadzie "zrobie ci na złość to inni będą mnie lubić" jest to troche... żenujące.

    Żeby nie było wątpliwoći - nie jestem zwolennikiem żadnej partii politycznej. jestem zwolennikim specjalistów którzy znają się na swojej robocie i chcą działać dla dobra wszystkich zamieszkujących Polskę.

  • 4: Cała polityka ostatniego 20 lecia z IP: 80.240.172.* (2009-04-28 09:27)

    To ośmieszanie i osłabianie Polski przez zwykłych kretynów albo nieudaczników z tych wszystkich kretyńskich polskich pożal się Boże partii.

    Ostatnio rozmowy z politykami to tylko słuchanie oczerniania przeciwnika i te same od lat armgumenty nie warte funta kłaków.

    Jedyne co można z takimi zrobić to dobrego kopa w dupę zasadzić.

  • 5: A cóż ten PIS może zrobić z IP: 80.240.172.* (2009-04-28 09:32)

    Bełkocze tylko o rozliczaniu, szukaniu winnych ale tylko ogólnikowo i po łepkach. Bo nawet by kasę w GS-sie rozliczyć to trzeba mieć wiedzę.

    Ot takie tam plecenie byleczego do bylekogo. Najlepiej i im idzie kampania na zapyziałej wsi w łomżyńskiem (najlepiej z gospodarzami po 80 i z niepełnym podstawowym).

    Po prostu szkoda gadać. Wkur... mnie to że to wszystko idzie z naszych podatków.

    To my to całe imbecylstwo utrzymujemy całe lata.

  • 6: HL z IP: 195.205.254.* (2009-04-28 09:44)

    Beznadzieja. Przecież Palikot do PE nie kandyduje... Zamiast rzetelnej kampanii, która pokazywałaby kandydatów, ich program - co zamierzają zrobić dla Polski w Brukseli, mamy ciągle połajanki dotyczące polityki krajowej.

    Już nie wspominam o tym, że wszyscy wiedzą, że Palikot jest postacią kontrowersyjną, więc przypominanie o tym nic PiSowi nie przyniesie.

  • 7: wjw z IP: 77.89.73.* (2009-04-28 09:44)

    Jak PiS będzie się tak dalej "starał" to w następnej kadencji może nie wejść do sejmu. I co wtedy ??? Takiego scenariusza chyba nawet w PiS nie mają. Cierpliwość społeczeństwa na metody PiS polegające na opluwaniu i obrzucaniu błotem innych zaczyna się wyczerpywać na co coraz wyraźniej wskazują sondaże.

  • 8: zz z IP: 83.14.75.* (2009-04-28 10:14)

    Moze pIs zrobi cos jeszcze bardziej merytorycznego , moze niech pokaza jak syn premiera dlubie w nosie...
    a moze uda im sie nakrecic film i wyemitowac jak pies premiera lize sobie - to co przy sobie liza - moze to skompromituje PO w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

    PiS tonie, tonie dzieki betonowym kolom ratunkowym serwowanym przez Bielana i kaminskiego.

    a do Wiktora z postu nr 2 - tak Tobie sie podoba i pewnie z 15% ktore i tak popieraja PiS tez sie spodoba taka reklama, tyle tylko, ze wy byscie poparli piS i bez tej reklamy, a chodzi chyba o to zeby pozyskac nowych wyborcowm,a nie krecenie sobie dla swoich glupawych spotow.


    P.S. PELNE POPARCIE DLA JAROSLAWA KACZYNSKIEGO JEDYNEJ GWARANCJI UPADKU PIS

  • 9: raven z IP: 194.1.153.* (2009-04-28 10:30)

    Głupawe te spoty PiS to prawda. Ale wolę chyba takie niż oglądać tego prostaka Palikota.

  • 10: DANUTA z IP: 83.14.5.* (2009-04-28 10:33)

    Zwolennicy PO - pamiętajcie nie tak dawno była tylko jedna partia.

Twój komentarz
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Sonda:

Czy prezydent powinien podpisać ustawy reformujące system emerytalny

Galerie zdjęć

Po godzinach - serwis w wolnej chwili

Zapisz się na bezpłatny newsletter