Po atakach rakietowych ze Strefy Gazy izraelskie siły powietrzne zaatakowały późnym wieczorem we wtorek cele w palestyńskiej enklawie - poinformował Reuters.

Siły Obronne Izraela poinformowały, że przeprowadziły naloty w Strefie Gazy w odpowiedzi na rakiety wystrzelone przez bojowników palestyńskich w ciągu dnia w kierunku Izraela.

W sumie we wtorek na południowy Izrael wystrzelono 37 rakiet - podał portal Times of Israel.

W wyniku ostrzału ze Strefy Gazy 12 cywilów zostało rannych. Zarówno Hamas, jak i Islamski Dżihad wzięły odpowiedzialność za atak.

Minister obrony Izraela Joav Galant, który w południe spotkał się z szefem Sztabu Generalnego generałem Herci Halewim, oświadczył: "Każdy, kto próbuje skrzywdzić obywateli Izraela, będzie tego żałował".

Nowa eskalacja przemocy ma miejsce w dniu, kiedy w izraelskim więzieniu zmarł po 87 dniach strajku głodowego, członek palestyńskiego Islamskiego Dżihadu. Chader Adnan był oskarżony o działania terrorystyczne - podała agencja Reutera.

Islamski Dżihad, podobnie jak inne radykalne ugrupowanie Hamas, odrzuca ideę porozumienia palestyńsko-izraelskiego, a jego celem jest zniszczenie państwa żydowskiego.(PAP)

mma/