Nazwisko Mariusza Kamińskiego zostało usunięte na stronie Sejmu z listy aktualnych posłów; natomiast Maciej Wąsik - zgodnie z informacją na stronie - jest aktualnym posłem klubu PiS.

Kamiński zdjęty z listy posłów na Sejm RP

W środę opublikowano w Monitorze Polskim postanowienie marszałka Sejmu RP z dnia 21 grudnia 2023 r. w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu posła Mariusza Kamińskiego.

W czwartek po południu, na stronie Sejmu nazwisko Kamińskiego nie widniało już na liście aktualnych posłów. Jego nazwisko widnieje w zakładce "byli posłowie bieżącej kadencji", dodano też adnotację "utrata prawa wybieralności".

Natomiast Maciej Wąsik (PiS) ciągle widnieje na liście aktualnych posłów.

Odwołanie Kamińskiego odrzucone przez SN

We wtorek wieczorem policja zatrzymała polityków PiS, byłych szefów CBA Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, skazanych 20 grudnia ub.r. prawomocnym wyrokiem na dwa lata pozbawienia wolności w związku z tzw. aferą gruntową z 2007 r.

Po wyroku z 20 grudnia marszałek Sejmu Szymon Hołownia wydał postanowienia o stwierdzeniu wygaśnięcia ich mandatów poselskich. Kamiński i Wąsik wnieśli odwołania od tych decyzji, które marszałek Sejmu skierował do Izby Pracy Sądu Najwyższego.

W środę Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych SN nie uwzględniła odwołania Mariusza Kamińskiego.