Uważam, że są duże szanse na start i na sukces marszałka Sejmu Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich w 2025 r.; po okresie ciężkiej pracy jako marszałek Sejmu, będzie jeszcze bardziej predestynowany i przygotowany do walki o ten urząd - powiedział wiceszef Polski 2050 Michał Kobosko (Polska 2050-Trzecia Droga).

Kobosko był pytany był m.in. o to, czy marszałek Sejmu Szymon Hołownia będzie kandydował w wyborach prezydenckich w 2025 roku.

"Zobaczymy, co będzie w roku 2025, kto będzie startował w wyborach prezydenckich. Nie wiemy, jakie to będzie grono i po stronie naszej opozycyjnej, i po stronie Prawa i Sprawiedliwości, kogo oni wystawią" - mówił Kobosko.

"Marszałek Hołownia wielokrotnie mówił o swoich ambicjach ponownego startu w wyborach prezydenckich. Ja mu tego życzę. Uważam, że po tym okresie ciężkiej pracy jako marszałek Sejmu będzie jeszcze bardziej predestynowany i przygotowany do tego, by skutecznie powalczyć o urząd prezydenta" - ocenił Kobosko.

Zapytany o szanse na start Hołowni w wyborach w 2025 r., opdarł: "Uważam że są duże". "Na start i na sukces"

Hołownia kandydował w wyborach prezydenckich w 2020 roku, otrzymując w pierwszej turze 13,87 proc. głosów. Był to trzeci wynik spośród jedenastu kandydatów. Do drugiej tury przeszli wówczas: ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.