Mamy jeden cel - stworzyć rząd, który utworzą formacje paktu senackiego, formacje demokratyczne, które do tej pory były w opozycji - powiedział w piątek w Tarnowie szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapewnił, że "żadne zakusy, żadne nawet najwyższe oferty skądinąd nie będą brane przez nich pod uwagę".

"Formacje tworzące pakt senacki mają stabilną większość w parlamencie. Jesteśmy w kontakcie ze sobą, prowadzimy rozmowy, skorzystamy i dziękujemy za zaproszenie od pana prezydenta. Mamy jeden cel - stworzyć rząd, który utworzą formacje paktu senackiego, formacje demokratyczne, które do tej pory były w opozycji" - oświadczył lider ludowców.

Zapewnił, że "żadne zakusy, żadne nawet najwyższe oferty skądinąd, nie będą brane przez nich pod uwagę". "Idziemy i szliśmy do tych wyborów pod hasłem: Trzecia Droga albo trzecia kadencja PiS-u. Polacy zdecydowali, że Trzecia Droga. Trzecia Droga będzie formułować rząd, będzie stawiać swoje akcenty programowe i oczekiwania programowe, bo to jest dla nas najważniejsze" - mówił Kosiniak-Kamysz. (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska, Rafał Grzyb

ksi/ rgr/ godl/