Członkowie Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Ludwik Kotecki, Joanna Tyrowicz i Przemysław Litwiniuk złożyli prośbę do prezesa Narodowego Banku Polskiego (NBP) i przewodniczącego RPP Adama Glapińskiego o zwołanie na początku listopada dodatkowego niedecyzyjnego spotkania RPP w sprawie regulaminu Rady i opinii do budżetu państwa, poinformował Ludwik Kotecki.

"Wspólnie z prof. Tyrowicz i prof. Litwiniukiem wysłaliśmy wczoraj do Prezesa NBP prośbę o zwołanie na początku listopada dodatkowego niedecyzyjnego spotkania #RPP w sprawie regulaminu Rady i opinii do budżetu państwa" - napisał Kotecki na swoim profilu na Twitterze.

Wcześniej Kotecki mówił, że liczy na zmiany w Regulaminie RPP i przyjęcie ich w grudniu br. Zapowiadał, że zaproponuje na najbliższym posiedzeniu RPP w listopadzie, by powrócić do zmian Regulaminu Rady.

Z kolei Litwiniuk zapowiadał, że rozważy zaskarżenie do sądu "rozlicznych" zmian regulaminu Rady, które - jak ocenia - ograniczały lub wyłączały możliwość sprawowania mandatu przez członków RPP.

Według harmonogramu, kolejne decyzyjne posiedzenie RPP planowane jest na 9 listopada.

Biuro Prasowe NBP odniosło się do wypowiedzi prof. Litwiniuka na Twitterze:

(ISBnews)