Rządy PO „bagnem egoizmu, marnotrawstwa i pogardy”? „Trochę się tam męczyłem i to nieprawda, że nie widziałem zła. Zachęcam do odświeżenia sobie mojego listu do kolegów i koleżanek z PO, kiedy podjąłem decyzję, że będę kontrkandydatem Tuska.

Diagnoza, która jest w nim zawarta, niestety znalazła potwierdzenie w audycie” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Dodaje: „Chciałem odnowić Platformę, mając świadomość, że dostanę solidnie w zęby startując przeciw Donaldowi Tuskowi”. „Ogromnie żałuję, że Tusk nie miał w sobie rysu Thatcher. Ona też prowadziła politykę ciepłej wody w kranie, ale przygotowywała się na następną kadencję, a w niej przywróciła wielkość swojemu państwu” – uważa wicepremier. Minister zaznacza, że również jako polityk PO mówił, że 26 lat wolnej Polski można było wykorzystać dużo lepiej i zdecydowanie lepiej wykorzystać 8 lat rządzenia.

Gość Kontrwywiadu pytany o to, kiedy dowiedział się, że ma przedstawić audyt, odpowiada, że 2 tygodnie wcześniej. Czy ma to związek z marszem opozycji? „Jeżeli pan myśli, że obóz rządowy zadrżał z powodu marszu KOD-u to trochę pan nie docenia naszej siły charakteru” – odpowiada Konradowi Piaseckiemu Jarosław Gowin. „Można nas krytykować i oceniać, ale na pewno nie jesteśmy autorytarnym reżimem, jak przedstawia nas wielu manifestantów” – dodaje. Skąd straty po poprzednim rządzie na poziomie 340 miliardów złotych? „To bardzo prosto wyliczyć. Bada się jaki jest poziom skuteczności poboru. Poziom spadł o 3 proc., co przez 8 lat przekłada się na kwotę kilkuset miliardów złotych” – tłumaczy wicepremier. Dodaje, że głównym wnioskiem po audycie jest to, że państwo jest źle skonstruowane, a „8 lat rządów Platformy zostało zmarnotrawione jeśli chodzi o sanację państwa”.

Źródło: RMF FM