Rosyjska opozycja domaga się ujawnienia zleceniodawców zabójstwa Borysa Niemcowa. Wcześniej szef Komitetu Śledczego generał Aleksandr Bastrykin oświadczył, że sprawa śmierci lidera opozycyjnej Partii Narodowej Wolności PARNAS została wyjaśniona. Na ławie oskarżonych zasiądzie wkrótce 5 mężczyzn narodowości czeczeńskiej, oskarżonych o dokonanie tej zbrodni.

Nie zgodził się z takim twierdzeniem wiceszef PARNAS-u Ilia Jaszyn. -„Uważam, że śledztwo zatrzymało się, nawet nie w pół drogi, bowiem za kratami znaleźli się zaledwie wykonawcy tej zbrodni”- cytuje wypowiedź opozycjonisty agencja Ria Novosti. Przyjaciele tragicznie zmarłego Niemcowa przekonują, że za jego śmierć odpowiedzialne są władze Rosji, które nawoływały do nienawiści wobec oponentów Władimira Putina.

Według Ilii Jaszyna, rzeczywiście zatrzymani prawie rok temu mężczyźni są bezpośrednio odpowiedzialni za zabójstwo Niemcowa, ale ich rola była zaledwie „szeregowa”. -„To nawet nie są organizatorzy zamachu, a już na pewno nie zleceniodawcy” - dodał opozycyjny polityk.

Borys Niemcow został zastrzelony w centrum Moskwy 27 lutego 2015 roku.