Rosyjskie media informują o zakończeniu podstawowej części śledztwa w sprawie śmierci Borysa Niemcowa. Rosyjski Komitet Śledczy postawił zarzuty 5 osobom związanym z zabójstwem opozycyjnego polityka. W oficjalnym komunikacie Komitet Śledczy poinformował, że chodzi o mężczyzn pochodzenia czeczeńskiego: Zaura Dadajewa, Anzora i Szadida Gubaszowów, Temirlana Eskierchanowa i Hamzata Bachajewa. Są oni oskarżeni o dokonanie zabójstwa na zlecenie i nielegalne posiadanie broni.

Na tym jednak Komitet Śledczy nie zakończył dochodzenia. Oddzielne postępowanie będzie prowadzone przeciwko Rusłanowi Muchudinowi i zarazem w sprawie o ustalenie zleceniodawców zamachu na Borysa Niemcowa. Według rosyjskich opozycjonistów i obrońców praw człowieka, wszystkie ślady tej zbrodni prowadzą do Czeczenii.

Na krótko przed śmiercią Niemcowa, kamera wideo zarejestrowano jego ostrą wypowiedź, dotyczącą czeczeńskiego przywódcy. Opozycjonista domagał się dymisji Ramzana Kadyrowa. Borys Niemcow został zastrzelony w centrum Moskwy 27 lutego ubiegłego roku. W opinii jego krewnych i współpracowników, za śmierć opozycjonisty odpowiedzialne są władze Rosji, które rozkręciły spiralę nienawiści wobec oponentów Kremla.