Poseł Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Pięta zabrał głos w sprawie krytyki polskiego rządu przez niemieckie media i przedstawicieli Komisji
Europejskiej. - Śmiechu to jest warte. Chcą nas pouczać ludzie, którzy wybrali Hitlera dobrowolnie, płaszczyli się przed Stalinem, Chruszczowem, Breżniewem.

Dzisiaj nie potrafią sobie poradzić z islamskim terroryzmem. I oni chcą nas pouczać? - powiedział Superstacji parlamentarzysta.

Pięta zapewnia, że jego partia nie będzie się przejmować żadnymi pogróżkami z zachodu. - Społeczeństwa, w których zabija się nienarodzone dzieci, zabija się staruszków przez eutanazję. Oni chcą nam dawać lekcję czegoś? Wolności, demokracji? Niech się nie kompromitują - stwierdził w rozmowie z Superstacją.

W ostatnich dniach na temat Polski ukazała się seria krytycznych artykułów. Na przykład niemiecki "Der Spiegel" porównał Polskę pod rządami PiS-u do putinowskiej Rosji. Pojawiły się nawet sugestie o nowej UE, bez wschodu. Z kolei 13 stycznia odbędzie się posiedzenie Komisji Europejskiej poświęcone sytuacji w Polsce.