Funkcjonariusze służb mundurowych nie powinni pomagać Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy - uważa Stanisław Pięta. Poseł PiS napisał na Twitterze: "Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby".

Stanisław Pięta w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową mówił, że WOŚP jest - jego zdaniem - kontrowersyjną organizacją, dlatego nie powinna mieć wsparcia ze strony funkcjonariuszy publicznych. Według posła jest za dużo niejasności dotyczących przepływu finansów "pozyskanych na działalność charytatywnych, a służących utrzymaniu niektórych członków rodziny Owsiaka".

Poseł Pięta uważa też, że wsparcie udzielane do tej pory Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy przez państwo powoduje pewną nierówność wobec innych organizacji charytatywnych. Na przykład ani PCK, ani Caritas nie wykorzystują do "celebryckiej reklamy" struktur państwowych.

Wiceminister Spraw Wewnętrznych Jarosław Zieliński w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie wyjaśniał, że opinie posła Pięty są jego prywatnymi ocenami, a resort nie zamierza funkcjonariuszom mundurowym zabraniać udziału w akcji WOŚP ani, za udział w tym przedsięwzięciu karać.