Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odpowiada posłowi Stanisławowi Pięcie. Rzecznik Prasowy WOŚP Krzysztof Dobies apeluje, aby dać im robić swoje.
Reklama

To komentarz Orkiestry do słów Stanisława Pięty. Poseł PiS napisał na Twitterze: "Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby".

Stanisław Pięta w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową mówił, że WOŚP jest- jego zdaniem- kontrowersyjną organizacją, dlatego nie powinna mieć wsparcie ze strony funkcjonariuszy publicznych.

Nikogo nie przymuszamy do tego, żeby nam pomagał - odpowiada politykowi w rozmowie z IAR Krzysztof Dobies. WOŚP to przedsięwzięcie, które od początku jest realizowane społecznie i oddolnie. "Jeśli ktoś nie chce, to nie jest zmuszany do pomocy. Prosimy jedynie, aby dać Orkiestrze robić to, co robiła do tej pory.”- dodaje Krzysztof Dobies. Podkreśla, że przez blisko ćwierć wieku organizacja udowodniła, iż skutecznie wspiera polską służbę zdrowia.

Najbliższy 24. finał WOŚP odbędzie się 10 stycznia. 120 tysięcy wolontariuszy będzie kwestować na rzecz oddziałów pediatrycznych oraz wsparcia zakładów pomocy medycznej dla osób w podeszłym wieku.