Rządzący nie powinni rezygnować z dialogu z opozycją - przekonuje współprzewodnicząca partii Twój Ruch Barbara Nowacka. Jej zdaniem obecnie Prawo i Sprawiedliwość przejęło w Polsce władzę całkowitą i zupełnie przestało się liczyć z głosem opozycji.

Barbara Nowacka w radiowej Jedynce mówiła, że nie całe społeczeństwo wybrało PiS więc ta partia nie powinna się zachowywać jak gdyby miała poparcie absolutne.

Zdaniem Barbary Nowackiej wczorajsze wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego pokazuje, że nie dąży on do zgody, ale do skonfliktowania Polaków. "Jeżeli dla niego Polska składa się z ludzi, którzy popierają Jarosława Kaczyńskiego i komunistów i złodziei to jest to bardzo fałszywy obraz Polski" - powiedziała. Jak podkreśliła, Kaczyński nie ma moralnego prawa obrażać wszystkich, którzy są jego oponentami.

Barbara Nowacka odniosła się też do słów Grzegorza Schetyny dotyczących rocznicy 13 grudnia. "Pada za dużo mocnych słów, z których potem będzie trudno się wycofać, dlatego namawiam do próby podjęcia dialogu jeśli mamy wspólne wartości, a wydaje mi się, że mamy" - powiedziała w radiowej Jedynce współprzewodnicząca Twojego Ruchu.