Chorwacja odmówiła przyjęcia ze Słowenii imigrantów ekonomicznych - poinformował minister spraw wewnętrznych. Ranko Ostojić powiedział, że Słowenia próbowała cofnąć do Chorwacji niewielką grupę imigrantów ekonomicznych.

Szef chorwackiego MSW poinformował też, że w ostatnich dniach imigranci pochodzący z krajów, gdzie nie ma działań zbrojnych, próbowali dostać się do Chorwacji z Serbii. "Zakończyło się to niepowodzeniem, gdyż nasz nadzór granicy jest skuteczny" - powiedział. Dodał że od początku kryzysu, to jest od 16 września, przez Chorwacje przeszło 439 tysięcy 840 imigrantów.

Ranko Ostojić zapowiedział, że pojedzie do Macedonii, gdzie z szefem tamtejszego resortu spraw wewnętrznych będzie rozmawiał o sytuacji na granicy grecko-macedońskiej po zatrzymaniu tam imigrantów ekonomicznych . Dodał, że ten problem powinien być też tematem niedzielnej wideokonferencji ministrów spraw wewnętrznych państw, przez które przechodzą imigranci.

Od połowy ubiegłego tygodnia Chorwacja, Macedonia, Słowenia i Serbia przepuszczają przez granicę tylko uchodźców z Syrii, Afganistanu i Iraku.