Kara dożywocia za zabójstwo harfistki i ochroniarza w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze ostateczna. Sąd Najwyższy oddalił kasację obrońcy jako oczywiście bezzasadną.

Z uwagi na charakter zbrodni podobnie jak cały proces - uzasadnienie sądu było niejawne. Strony także nie chciały komentować sprawy.

Do podwójnego morderstwa doszło dwa lata temu w budynku filharmonii. Ofiarami byli pracownik ochrony oraz pochodząca z Warszawy harfistka, która przyjechała w zastępstwie tylko na jeden koncert. Po próbie generalnej pozostała w budynku w swoim pokoju. Dlaczego zginęła- nie wiadomo. Ze względu na dobro pokrzywdzonych i ich rodzin śledczy nie chcą mówić o motywach tej zbrodni.

Michał M usłyszał zarzuty podwójnego zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, gwałtu oraz rozboju. I za to sąd wymierzył mu kare dożywotniego pozbawienia wolności. Od tego wyroku kasację złożyła obrona, ale sąd ją oddalił

Ponieważ decyzja jest już ostateczna, mężczyzna o warunkowe przedterminowe zwolnienie będzie się mógł ubiegać po 40 latach.