Przed sądem w Nowym Sączu nie udało się rozpocząć procesu rodziców półrocznej zagłodzonej Magdy oraz znachora. Choć oskarżeni stawili się w sądzie i weszli do sali rozpraw, sąd przełożył rozpoczęcie procesu na 30 października.

Janusz Kaczmarek - obrońca Joanny i Michała P. złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze przez rodziców. "Oni już de facto swoją karę odbyli (...) karę utraty najbardziej kochanego dziecka, o które się wiele lat starali." - mówił. Z kolei obrońca Marka H. wnosił przed sądem o zwrócenie aktu oskarżenia do prokuratury, aby uzupełnić braki formalne.

Rodzice półrocznej Madzi Joanna i Michał P. odpowiadają przed sądem za znęcanie się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem oraz nieumyślne spowodowanie śmierci. Grozi im za to 10 lat więzienia. Prokuratorzy zaznaczają, że rodzice byli pod wpływem Marka H. Znachor, który doradzał im jak dbać o dziecko, usłyszał zarzut tak zwanego sprawstwa kierowniczego oraz świadczenia usług medycznych bez uprawnień, za co grozi mu pięć lat więźnia.